České judo slaví další medaili! Zachová je vicemistryní Evropy

16. 11. 2018

Kdo od ní čekal medaili na juniorském mistrovství Evropy nebo na světovém šampionátu na Bahamách, toho Renata Zachová pořádně zaskočila. Teprve osmnáctiletá judistka si totiž životní výsledek schovala až na vrcholnou soutěž kategorie do třiadvaceti let. „Neměla tady co ztratit a celý turnaj se prala s čistou hlavou,“ komentoval stříbrný úspěch na evropském šampionátu v Györu reprezentační trenér Jaromír Ježek. Partners jsou hlavním sponzorem mladé judistky Renaty Zachové na její cestě k olympijské medaili!

České judo slaví další medaili! Zachová je vicemistryní Evropy

Od úvodního kola přitom Renata čelila soupeřkám nejvyšší evropské úrovně, tři z nich byly navíc nejméně o tři roky starší. Rumunku Dobreovou vyřadila v osmé minutě bitvy a Fazliuovou z Kosova udolala také ve čtvrté minutě nastaveného času.

„Renata byla opravdu koncentrovaná od prvního utkání, na každou soupeřku byla perfektně připravená jak psychicky, tak i technicky a po taktické stránce,“ těšilo kouče Ježka. „O jejím výsledku rozhodly koncentrovanost a chuť po vítězství.“

Semifinále s Němkou Hürzelerovou ukončila Zachová před časovým limitem. Ve finále se utkala s největší kandidátkou vítězství, první nasazenou Britkou Lubjanou Piovesanovou. Česká reprezentantka trápila trojnásobnou medailistku ze seniorských Grand Prix celé čtyři minuty, ale nakonec vyhrála favoritka na wazari. „Renata ani nebyla před finále uspokojená tím, že medaili už má zajištěnou,“ kvitoval trenér Ježek. „Britka je v evropském i světovém žebříčku hodně vysoko a je vypraná z velkých turnajů. Jednou ji trefila asi čtyřicet vteřin před koncem a už si zápas pohlídala.“

V historii českého juda nedosáhla žádná česká závodnice na mistrovství Evropy do 23 let lepšího umístění. Tituly ze šampionátu této kategorie přivezli jen muži – Pavel Petřikov, Lukáš Krpálek a David Klammert.

Zdroj: Český svaz juda

0

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK