Pojišťovna Simplea získala licenci ČNB, odstartuje v 2. čtvrtletí

8. 2. 2019

Nově vznikající pojišťovna Simplea získala licenci na provozování pojišťovací činnosti od České národní banky. Pojišťovna Simplea z finanční skupiny Partners by měla zahájit činnost ve druhém čtvrtletí letošního roku. Skupina Partners o tom dnes informovala ČTK. Počáteční investice do nové pojišťovny činí 350 milionů korun a počítá se s desetiletou návratností.

Pojišťovna Simplea získala licenci ČNB, odstartuje v 2. čtvrtletí

„Vyřizování licence nám zabralo jeden rok. Je to o dva až tři měsíce déle, než jsme očekávali, ale pojišťovna je velká a komplexní instituce, a tomu odpovídá také délka celého řízení," uvedl ředitel pojišťovny Simplea Martin Švec. Po získání licence bude následovat mimo jiné registrace pojišťovny a finalizace příprav pro zahájení činnosti.

Pojišťovna Simplea bude nabízet rizikové životní pojištění. „Máme přes půl milionu klientů. Zaměříme se proto pouze na skutečná rizika, která lidi dlouhodobě významně ohrožují. Naše nabídka bude stát na pojištění invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti nebo smrti," uvedl generální ředitel Partners Petr Borkovec.

Partners se v roce 2009 stala největší finančně-poradenskou firmou v ČR. Do její finanční skupiny patří i další projekty, Partners bankovní služby, Partners Akademie, Partners Média a Partners investiční společnost, založená koncem roku 2010. Mezi hlavní konkurenty skupiny patří například firmy Broker Consulting, Fincentrum či Chytrý Honza.

Zdroj: ČTK

0

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK