Vydělával miliony, jeho žena i tak zůstala bez koruny

24. 11. 2017

Měsíční příjem podnikatele Karla byl 150 tisíc korun. Další peníze měl ve svých firmách, přičemž s jednou podnikal v IT s druhou v automobilovém průmyslu. Jeho žena byla v domácnosti a starala se o dvě malé děti. „Bohužel na jedné z cest na D1 tragicky zahynul,“ říká finanční poradce Partners Josef Uchytil.

Vydělával miliony, jeho žena i tak zůstala bez koruny

Smrt živitele rodiny je právě jeden z těch případů, proč se vyplatí pojistit. Karel to neudělal, jeho firmy vydělávaly desítky milionů korun ročně, myslel si tedy, že bude o jeho rodinu dostatečně postaráno i ve chvíli, když by se mu něco stalo.

„Po pár měsících od tragické nehody zazvonil telefon. Volala nám jeho manželka s otázkou, kde je manžel pojištěný. Když zjistila, že manžel pojištěný není, tak málem zkolabovala. Za zlé to měla nám, protože považovala za naši povinnost manžela o potřebě pojištění přesvědčit,“ vzpomíná Josef Uchytil.

Bez peněz
Předpoklady Karla o zajištění své rodiny prostřednictvím prosperujících firem se svým způsobem ukázaly jako liché. Karel nevlastnil prosperující firmy sám. V jedné měl jednoho společníka, ve druhé dva. Firmy byly zatíženy úvěry a mnoha smluvními závazky. Dědické řízení tak trvalo ještě déle než obvykle, téměř dva roky, a po tu dobu byla jeho rodina bez příjmu. Karlově manželce brzy došly peníze na účtech.

„Právě takovým situacím lze předcházet kvalitním životním pojištěním. A lidé by neměli v tom horším případě počítat jenom se smrtí, ale také s invaliditou, případně vážnou nemocí. To všechno jsou rizika, která mohou významně zasáhnout do rodinného rozpočtu,“ vysvětluje Josef Uchytil.

Podcenil pojištění
K úvaze nepojistit se Karla H. vedly dobré hospodářské výsledky firem a zakázky na několik měsíců i let dopředu. Myslel si, že o jeho rodinu je postaráno. Nad rizika neuvažoval. Svým způsobem se nemýlil, ale zdlouhavé dědické řízení zapříčinilo výpadek příjmů jeho manželce.

„Ve chvíli, kdy by byl řádně pojištěn, pojišťovna by jí vyplatila pojistné okamžitě bez ohledu na dědické řízení,“ upozorňuje Josef Uchytil.

Sama manželka Karla měla štěstí. Ještě před uzavřením dědického řízení jí v těžké finanční situaci pomohl jeden z Karlových společníků z byznysu.

Zdroj: metro1

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK