Za dvanáctitisícovou nemocenskou by rodina Michala Klimta nevyžila

26. 4. 2018

Léčení vážné nemoci nebo úrazu se může nepříjemně protáhnout a narušit rozpočet nejedné rodiny. A to i přesto, že člověk dostává takzvanou nemocenskou. Problémem totiž je, že ta málokdy pokryje celkové výdaje domácnosti.

Za dvanáctitisícovou nemocenskou by rodina Michala Klimta nevyžila

Přesvědčil se o tom i Michal Klimt, který si platil životní pojištění 1240 korun měsíčně. Teď je vděčný, že se pojistil. Michal při rekonstrukci domu spadl ve sklepě ze žebříku na hranu betonového schodu a způsobil si komplikovanou zlomeninu kotníku, holenní i lýtkové kosti. Zlomenina to byla hodně komplikovaná. Michal Klimt před úrazem pracoval jako specialista prodeje služeb mobilních operátorů s měsíčním výdělkem ve výši necelých 30 tisíc korun čistého.

„Vzhledem k tomu, že Michalův úraz byl natolik závažný a vyžádal si okamžitou hospitalizace a neodkladnou operaci byla mu z pojistky vyplácena denní dávka při pracovní neschopnosti od prvního dne. Jinak by to pro Michala znamenalo, že by byl doma pouze za 12 tisíc korun, které by mu byly vypláceny jako nemocenská ze zdravotního pojištění. To by byla pro Michala a jeho rodinu neúnosná situace,“ říká finanční poradkyně společnosti Partners Lucie Nehybová.

Ta Michalovi pár měsíců před jeho úrazem sjednala životní pojištění za 1240 korun měsíčně, v němž zohlednila většinu vážných životních rizik, včetně rizika smrti s pojistným plněním ve výši Michalovy hypotéky, tedy dvou milionů korun a 300 tisíci jako pevnou částkou.

Pojištění se mu vyplatilo. Za sedm měsíců, který je kvůli úrazu doma, mu pojišťovna již vyplatila 214 tisíc korun. Pokud by pojištěný nebyl, jeho rodina by jenom z nemocenské nedokázala zaplatit vše, co každý měsíc zaplatit musí, včetně hypotéky.

Michalovou výhodou bylo i to, že pojištění uzavřel s pojišťovnou, která vyplácí pojistné plnění u úrazu již při jeho vzniku, nikoliv až po dokončení léčby. V rámci svého životního pojištění sjednáno i pojištění dlouhodobé pracovní neschopnosti. Díky tomuto pojištění tak dostává od pojišťovny každý měsíc šest tisíc korun, které mu vystačí na to, aby zaplatil každý měsíc hypotéku.

„Klient málokdy ocení dobrou pojistku při jejím uzavření, ale vždy ji dokáže ocenit v případě pojistného plnění, díky kterému je pak schopen finančně ustát nepříznivou zdravotní situaci a může se plně věnovat léčbě, nikoliv shánění peněz na běžnou spotřebu,“ uzavírá finanční poradkyně společnosti Partners Lucie Nehybová. 

 

Zdroj: deník.cz

1

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK